Android TV Arayüzü Yenileniyor!

Google

Google TV kurulu televizyonlar beklenirken Android TV Arayüzü Google TV Arayüzü gibi bir şekilde güncelleniyor.

TCL ve Sony şirketlerinin bu yıl içinde Google TV kurulu televizyonlarını tanıtmaları bekleniyor, fakat hiçbir üretici yeni arayüzü eski modellere getirme taahhüdünde bulunmadı. Google, bu meseleyi kendisi devralıp Android TV Arayüzü için Google TV’ye yarı olarak benzer bir güncelleme yayınlıyor.

Yeni Android TV Arayüzü (Kaynak: Google)
Yeni Android TV Arayüzü (Kaynak: Google)

Yeni güncelleme, Google TV’ye benzer bir ana ekran getiriyor. Yan gezinme menüsü kaldırılıyor, onun yerine uygulamalar ve içerikler için sekmeli bir ana ekran geliyor. Uygulamalar sekmesi, ana sayfa ekranında belirli bir uygulamayı bulmakta zorlandığınızda tüm uygulamalarınızın bulunacağı bir alandır. Keşfet sekmesi, Google TV’nin Sizin İçin sekmesine benzer ve kullanıcıların kişiselleştirilmiş önerilere erişmeleri için yapıldı.

Google TV Chromecast’e ek olarak, bu yılın sonlarında bazı TCL ve Sony Televizyonlarına gelecek. Zamanla, Android TV işletim sistemindeki tüm yeni cihazlar Google TV deneyimine sahip olacaklar. O zamana kadar, insanların izleyecekleri yeni dizileri ve filmleri keşfetmesine yardımcı olmak için Keşfet sekmesi gibi yeni özellikleri mevcut Android TV cihazlarına getiriyoruz.

Google
Google TV (Kaynak: Google)

Yeni arayüz işletim sistemi için hoş bir revizyon olsa da Google, yeni Google TV deneyimini Android TV cihazlarına getirmenin hala “öncelik” olduğunu söylüyor. TCL, Google TV’yi eski televizyonlarına getirip getirmeyeceğine hala karar verilmediğine ve bunun yerine Android 11 güncellemesine odaklandığını belirtti. Sony, Android TV cihazlarını Google TV’ye güncelleme planları konusunda daha az açık sözlüydü.

Yeni Android TV Arayüzü güncellemesi bugünden itibaren Avustralya, Kanada, Almanya ve Fransa’daki kullanıcılara sunulacak. Önümüzdeki haftalarda daha fazla ülke güncellemeyi alacak.