Microsoft Edge Artık Office Dosyalarını Açabiliyor

Microsoft Edge yeni güncellemesiyle birlikte artık Microsoft Office 365 (Word, Excel, Powerpoint) dosyalarını açabiliyor.

Microsoft Edge yeni güncellemesiyle birlikte artık Microsoft Office 365 (Word, Excel, Powerpoint) dosyalarını açabiliyor.

Microsoft Edge, Chromium tabanına geçtiğinden beri diğer tarayıcılardan öne çıkmak için bir sürü yenilik getiriyor. Bir kaç makale önce Edge’nin 92 numaralı sürümü ile birlikte artık Otomatik HTTPS desteği sunacağını siz değerli okuyucularımıza anlatmıştık.

İlginizi Çekebilir

Microsoft Edge için Office Görüntüleyici

Deneysel olarak yayınlanan bu özellik sayesinde kullanıcılar Office yüklü olmasa bile Office dosyalarını açabilecek.

Güncellemede eklenen bu özellik sayesinde tablolar, sunumlar ve belgeleri indirmeden tarayıcıda açabileceksiniz.

Office Görüntüleyiciyi Etkinleştirmek

Microsoft Edge’nin 92.0.873.1 Dev yani geliştirici beta sürümünde eklenen bu özelliği kullanmak için güncel sürümde olduğunuza emin olun.

Eğer güncel sürümde değilseniz buraya tıklayarak güncel sürümü indirebilirsiniz.

Toplam Süre: 1 dakika.

Microsoft Edge Office Görüntüleyiciyi Etkinleştirmek

 1. Güncel Edge Sürümü Kullandığınıza Emin Olun

  Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklayıp Ayarlar‘a gelin ardından Microsoft Edge Hakkında yazan butona dokunun. Eğer sürüm numaranız 92.0.873.1 ya da üstü ise güncel sürümdesiniz.Microsoft Edge Office Görüntüleyici Özelliği Geldi. Microsoft Edge Chromium Güncel Sürüm Nasıl Kurulur?

 2. İndirmeler Bölümüne Girin

  Ayarlar’a girdikten sonra sol menüden İndirmeler yazan butona tıklayın.Microsoft Edge Office Görüntüleyici Özelliği Geldi. Microsoft Edge Chromium Güncel Sürüm Nasıl Kurulur?

 3. Office Görüntüleyiciyi Etkinleştirin

  İndirmeler bölümünde bulunan Office Viewer’ı kullanarak Web’deki Office dosyalarını hızla görüntüleyin yazan yerin yanındaki butona tıklayarak aktif hale getirin.
  Microsoft Edge Office Görüntüleyici Özelliği Geldi. Microsoft Edge Chromium Güncel Sürüm Nasıl Kurulur?

 4. (OPSİYONEL) Microsoft Edge Dilini İngilizce Yapın

  Eğer İndirmeler bölümünde ilgili seçeneği göremezseniz öncelikle tarayıcıyı yeniden başlatın. Eğer hala göremiyorsanız Diller bölümünden İngilizce‘nin yanında bulunan 3 noktaya tıklayıp Microsoft Edge’i bu dilde görüntüle yazan seçeneği işaretleyin.

Yapacağımız tüm işlemler bu kadar. Artık internetten indirmeniz gereken dosyaları indirmeden tarayıcıdan görüntüleyebileceksiniz.

Takıldığınız bir yer olursa Telegram tartışma grubumuzdan ya da yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.