Telegram Bot Sahipliği Nasıl Değiştirilir? Telegram Bot Sahipliği Değiştirmek

Telegram Bot Sahipliği Değiştirmek

Telegram kullanıcıları, Telegram Bot Sahipliği Nasıl Değiştirilir? Telegram Bot Sahipliği Değiştirmek gibi soruları sormakta. Peki Telegram Bot Sahipliğini Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Telegram Bot Sahipliği değiştirmek için yapılması gerekenler çok basit.

Eğer daha önce Telegram botu oluşturmadıysanız bu makalemizdeki adımlardan yararlanarak Telegram botu oluşturabilirsiniz.

Telegram botumuzun sahipliğini değiştirmek için aşağıdaki adımları dikkatlice uygulayın.

Telegram Bot Sahipliğini Değiştirmek

 1. BotFather’a Gidin

  BotFather üzerinden botumuzun sahipliğini değiştireceğiz. Bu yüzden Telegram arama yerine @BotFather yazıyoruz ya da buradaki linke tıklayarak anında BotFather’a gidiyoruz. Eğer daha önce BotFather ile sohbet başlatmadıysanız aşağıda bulunan Başlat butonuna tıklıyoruz. Bu butonda yazan yazı, Telegram uygulamasının diline göre değişebilir.Telegram Bot Sahipliği Değiştirmek

 2. Bot Listesine Girmek

  BotFather’i başlattıktan sonra yapmamız gereken botlarımızın bulunduğu listeye girmek. Bunun için /mybots komudunu kullanmamız lazım. /mybots komudunu mesaj gönderme yerine yazıyoruz ya da çıkartma gönderme butonunun yanındaki / butonuna tıklayarak /mybots‘u seçiyoruz.

 3. Sahipliğini Değiştireceğimiz Botu Seçmek

  /mybots komudunu kullandıktan sonra önümüze sahip olduğumuz botlarımızın kullanıcı adlarının bulunduğu bir mesaj gelecek. Eğer öyle bir mesaj gelmezse bu makalemizde bulunan bot oluşturma adımlarını yaptığınıza emin olun.
  Mesajımız geldikten sonra sahipliğini değiştirmek istediğimiz botumuzun kullanıcı adına basıyoruz. Eğer 6’dan fazla botunuz varsa sahipliğini değiştirmek istediğiniz botunuz başka bir sayfada bulunabilir.

 4. Sahiplik Değiştirmek

  Botumuzu seçtikten sonra karşımıza bir sürü seçenek olan bir mesaj gelecek. O mesajda bulunan Transfer Ownership butonuna basıyoruz.
  Ardından gelen mesajda bulunan Choose recipient butonuna basıyoruz. Ardından sahipliği devretmek istediğimiz kişinin kullanıcı adını yazıyoruz ya da sahipliği devredeceğimiz kişinin profilinde bulunan kişiyi paylaş butonuna basarak BotFather’a gönderiyoruz.

 5. Sahipliği Değiştirme İşlemini Onaylamak

  Eğer karşınıza "Oops! Please make sure the new owner has sent at least one message to the bot and didn't block it." tarzı bir mesaj gelirse, sahipliği devredeceğiniz kişinin bota en az bir mesaj attığına ve botu engellemediğine emin olun.
  Eğer karşınıza gelen mesaj "You are about to transfer ownership of the bot" ile başlıyorsa tüm adımları doğru yapmış demeksinizdir.

  Yapmanız gereken son adım mesajın altında bulunan Yes, I am sure, proceed. butonuna basmak.

Tüm işlemlerimiz bu kadar. Eğer takıldığınız bir yer olduysa bunu yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Berkay
Merhaba, ben Berkay. Teknoloji ile ilgileniyorum ve Tekno Harekat sitesinin yazarlığını yapıyorum.