Twitch, Türkiye İçin Abonelik Ücretlerini Düşürdü!

Twitch, Türkiye için yayıncılara abone olma ücretini düşüreceğini açıkladı. Twitch, artık yerel fiyatlandırma programına sahip.

Twitch, Türkiye için yayıncılara abone olma ücretini düşüreceğini açıkladı. Popüler canlı yayın platformu artık yerel fiyatlandırma programına sahip.

Sadece oyun ile sınırlı olmasa bile oyun yayıncılarının en çok tercih ettiği yayın platformu olan Twitch, bugün yayınladığı haber ile birlikte artık platformlarında yerel fiyatlandırma desteği sunacaklarını açıkladı.

Şu an sadece dolar karşısında değer kaybeden ekonomiler için yapılacak bu uygulama Türkiye ve Meksika için geçerli olacak. Fakat ilerleyen zamanlarda dolar karşısındaki değeri fark etmeksizin daha çok ülkeye bu destek açılacak.

Twitch, Türkiye için yayıncılara abone olma ücretini düşüreceğini açıkladı. Twitch, artık yerel fiyatlandırma programına sahip.

Twitch Türkiye Yeni Abonelik Fiyatları

20 Mayıs 2021 itibariyle Türkiye ve Meksika’da kullanıma sunulacak olan yerel fiyatlandırma politikası, kullanıcıların yaşadığı yere ve ödeme yöntemlerine göre belirleniyor.

Normalde 50₺ (5$) olan üyelik fiyatları, yeni politikayla beraber 9.90₺ (1.20$) olarak değişiyor. Twitch’in yardım bloğu tarafından yapılan açıklamada:

Twitch abonelik fiyatları, izleyicinin yaşadığı ülkedeki genel yaşam maliyetlerine uygun olacak şekilde ayarlanıyor. Yerel fiyatlandırmanın amacı, yaşadıkları ülke fark etmeksizin tüm yayıncı ve izleyicilerimizin topluluklar inşa edip geliştirmelerini kolaylaştırmak. Yerel abonelik fiyatları sayesinde, yayıncıya zaman içinde daha fazla sayıda izleyici abone olup destek verecek ve böylece yayıncının topluluğu büyürken geliri de artacak.

Twitch’in Resmî Bloğu

Yerel fiyatlandırma politikası; ABD, Kanada, Japonya, İsrail, İsviçre ve bazı küçük ülkelerde desteklenmiyor. Ayrıca, Twitch’in resmî internet sayfasında yer alan yerel fiyatlandırma desteğinin olacağı ülkelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.