Ücretsiz Eğitim Bulabileceğiniz Siteler

Ücretsiz Eğitim, hiç şüphesiz herkesin hakkıdır. Çevrim içi olarak ücretsiz eğitim almak hem de bu karantina zamanında herkes için en iyi seçenektir. İsterseniz yazılım öğrenin isterseniz kendinizi geliştirin. Birbirinden fazla kategoriler içeren ders platformları ayrıca Harvard ve Gaogle, Microsoft gibi devler tarafından da destekleniyor. Gelin hep beraber listeye bir göz atalım.

Bilgeİş

Ücretsiz Eğitim Platformu Bilgeiş
Bilgeİş

Odtü tarafından hazırlanan Bilgeİş, ücretsiz eğitim için kullanabileceğiniz sitelerden biridir.

ODTÜ güvencesiyle uzmanlar tarafından hazırlanmış 100’den fazla çevrim içi ders izleyip, sertifika alabilirsiniz.

BTK Akademi

Ücretsiz Eğitim Platformu BTK Akademi

21 Nisan 2020 tarihinde Berat Albayrak tarafından 1 Milyon İstihdam adıyla başlatılan BTK Akademi projesi ile kaliteli dersleri izleyebilirsiniz. 155’den fazla çevrim içi ders bulunan BTK Akademi’de ayrıca sertifika da alabiliyorsunuz. Tamamen devlet onaylı bir projedir ve arkasında BTK ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bulunmaktadır.

Coursera

Ücretsiz Eğitim Platformu Coursera
Coursera

Coursera, Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri profesörü Andrew Ng ve Daphne Koller tarafından kurulmuştur. Ücretsiz eğitim için en iyi seçeneklerden biri olan Coursera, Dünyanın en iyi 200’den fazla üniversitesi ve endüstri eğitimcisi ile iş birliği içerisinde kurslar, uzmanlıklar, sertifikalar ve diplomalar içermektedir.

edX

Ücretsiz Eğitim Platformu edX
edX

edX, Harvard ve MIT tarafından oluşturulan ve Google, Microsoft gibi devlerin de eğitimlerinin bulunduğu bir ücretsiz eğitim alabileceğiniz sitedir. edX’in Türkçe dil desteği vardır fakat kurslar İngilizce’dir. En iyi seçeneklerden biri olan edX’i kesinlikle denemelisiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü

Ücretsiz Eğitim Platformu İstanbul İşletme Enstitüsü Logosu
İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü, edX ve Coursera ile benzer bir şekilde çalışır hatta onların yerli sürümü denebilir. Birbirinden fazla kategoride uzman eğitimciler tarafından sertifikalı ücretsiz Türkçe eğitim almak istiyorsanız bize göre tercihiniz kesinlikle İstanbul İşletme Enstitüsü olmalıdır.

Udemy

Ücretsiz Eğitim Platformu Udemy
Udemy

Udemy, bir çoğunuzun bildiği bir çevrim içi eğitim platformudur. İçerisinde ücretli ya da ücretsiz binlerce kurs olan Udemy; ücretsiz eğitim için en iyi seçeneklerdendir. Her dilden ve kategoriden eğitim olduğu için aradığınız eğitimi bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.

Ayrıca eğer ücretli kursları ücretsiz almak ya da fırsatlardan yararlanmak isterseniz; Félidas adlı forum sitesinde her gün ücretsiz olan Udemy kurslarını ya da kupon kodlarını paylaşıyorlar. İsteyen herkes oradan ücretli kursları, ücretsiz olarak alabilir.

Berkay
Merhaba, ben Berkay. Teknoloji ile ilgileniyorum ve Tekno Harekat sitesinin yazarlığını yapıyorum.